блог українською

Органіку в справу

Студент-інженер філіппінського університету Мапуа, Карви Ерен Мейген створив з сільськогосподарських відходів систему генеруючу електричну енергію.

27-річний інженер Карви Ерен Мейген з Університету Мапуа (Філіппіни) винайшов флуоресцентний матеріал з гниючих фруктів і овочів, який збирає ультрафіолетове світло сонця і перетворює його в корисну енергію. Винахід називається Aureus.

Новинка вже отримала премію Джеймса Дайсона за екологічність, повідомляє Daily Mail.

Гнучкий і міцний матеріал, який ловитиме ультрафіолетове світло, може використовуватися в сонячних панелях нового покоління. Навіть в похмурі дні, коли видимого сонячного світла недостатньо, крізь хмари проникає чимало ультрафіолетового світла.

Непридатні для продажу овочі та фрукти подрібнюються, фільтруються, з них витягають біолюмінесцентного частки, а потім ця маса запечатується в смолу і поміщається між двома стеклами, наприклад, у вікна.

Винахідник пропонує використовувати Aureus на стінах багатоповерхових будинків, щоб перетворити їх в «вертикальні сонячні енергетичні ферми», які будуть забезпечувати мешканців недорогий і екологічної електроенергією.

Корзина