блог українською

Екоцид

Екоцид може стати п’ятим міжнародним злочином.

Юристи пропонують почати кримінально переслідувати не тільки за геноцид, військові злочини, злочини проти людяності і агресію, а й за екоцид.

Фонд Stop Ecocide найняв команду юристів з різних країн для розробки закону про екоцид ще в листопаді минулого року. Вже 22 червня відповідна заявка була подана до Міжнародного кримінального суду (МКС).

Оскільки раніше формального визначення екоцид не було, то і правової основи для боротьби з ним на міжнародному рівні не існувало. Тому юристи узгодили формулювання екоцид в своєму зверненні.

Тепер екоцид – це «незаконні або безглузді дії, вчинені з усвідомленням того, що існує значна ймовірність серйозного і широкомасштабного, або довгострокового збитку навколишньому середовищу, заподіяної цими діями». Таке визначення ставить в центр не людини, як це було у випадку з іншими чотирма міжнародними злочинами, а природу.

Є висока ймовірність, що поправки, пов’язані з екоцид, будуть внесені в Римський статут – міжнародний договір, котрий улаштував МКС. Уже 21 держава-член МКС, а також Папа Римський і влади ЄС підтримали ініціативу кримінального покарання за екоцид.

Якщо закон про екоцид візьмуть, їм будуть керуватися для переслідування правопорушників через міжнародні суди в Гаазі.

Джерело: Екологічна вахта

Корзина
Загрузи больше...