<style>.lazy{display:none}</style>Вітрогенератор, який працює від проїжджаючих повз автомобілів | ZeroWaste
блог українською

Вітрогенератор, який працює від проїжджаючих повз автомобілів

Вітрова енергетика займає досить важливе місце в балансі глобальної «зеленої» генерації, але до сих пір турбіни встановлюються в основному в прибережних зонах, де вітер постійний і сильніший. Турецька компанія Deveci Tech принципово змінила підхід до питання, показавши, що збирати вітрову енергію можна прямо на вулицях міст або міжміських трасах.
Інженери з Стамбула створили вертикальну вітрову турбіну ENLIL (по імені месопотамского бога вітру і штормів), яка працює від повітряних потоків, що створюються швидко рухаються автомобілями. Завихрення від проходять великовантажних машин і автобусів змушують вітряк обертатися ще сильніше, а вертикальне розташування довгих лопатей забезпечує максимальний захоплення потоку.

Турбіни Enlil займають зовсім небагато місця на землі, легкі в збірці-розбиранні і експлуатації, кажуть в компанії. Сонячна панель, закріплена у верхній частині остова вітряка, додатково забезпечує захоплення відновлюваної і чистої енергії сонця, а вбудовані датчики контролюють рівень СО2 над проїзною частиною. Потужність тестованих установок становить 1 кВт * год.

Аеродинамічний профіль лопатей турбіни, при якому задня частина більш вигнута, ніж передня, забезпечує оптимальне розкручування гвинта: захопивши навіть невелике завихрення повітря від проїжджає повз машину, він розкручується ні з затухаючої, а з наростаючою амплітудою, виробляючи нові завихрення вже рухом своїх лопатей.

Вітрова турбіна Enlil підключена до генератора, і вироблена енергія може надходити в мережу або зберігатися в акумуляторах до моменту, коли вона знадобиться. Крім узбіч трас і залізничних колій такі турбіни можна встановлювати на набережних, дахах будинків і в парках. Але за словами розробників, розташування поруч із жвавим трафіком оптимально, оскільки практично безперервний потік машин забезпечує безперебійну роботу установки.

Источник: devecitech.com