блог українською

«Зелена енергія» від фітнес центрів?

У Берліні відкрився новий екологічний фітнес-зал американської мережі. Він харчується «зеленої» енергією, яку генерують 150 велотренажерів – в той час як відвідувачі крутять педалі. Зал так і називається – «Зелена енергія». А по неділях займатися і виробляти електрику тут можна абсолютно безкоштовно.

Але це ще не все. При будівництві центру інженери використовували вторинні матеріали: підлога зроблена зі старих автомобільних покришок, а плитка – з використаних пластикових пляшок і викинутих комп’ютерних моніторів. Для поглинання СО2 поруч з тренажерами ростуть справжні 10-метрові дерева в діжках.

Але це не єдиний такий прецедент))) Так на півдні Брістоля знаходиться найбільший у Великобританії клуб Club and Spa який налічує близько 4000 членів. Цей клуб один з перших в світі встановив Pedal-Powered тренажери.

За ним послідував університет Лідса. Наприклад, за місяць обліку, зал університету виробив 574КВт.ч кумулятивної енергії, тим самим зменшивши викиди на «вражаючі 258kg СО2». За найскромнішими підрахунками, така економія може забезпечити харчуванням плазмовий телевізор на 158 днів, висвітлювати зал близько 9,573 годин і тримати холодильник включеним протягом цілих двох років.

В Америці в Портленді знаходиться фітнес-центр під назвою Green Microgym, він економить 85% витрат на електрику за допомогою обладнання Technogym.

Тут такі фітнес-клуби отримали назву gyms. На даний час їх можна зустріти більш ніж в 80 містах США, в тому числі в клубах My Sports Clubs у Вашингтоні і Нью-Йорку. Так само компанія Green Revolution привела такі цифри: 10 тренажерів, встановлені у фойє компанії Cass Green Gym на Кесс-Авеню в Детройті, можуть забезпечувати електроенергією 3 будівлі на протязі цілого року.

А в Гонконзі такі тренажери з’явилися ще в 2007 році. Спочатку велотренажери використовувалися там лише в деяких кафе. Таким чином відвідувачі барів могли взяти участь в приготуванні коктейлів, які, як відомо, готуються в електричних шейкерах.

Круто ж? Якщо можна поєднати приємне з корисним))))